10 filmů, které vás skutečně obohatí

Home » Články » Motivace » 10 filmů, které vás skutečně obohatí

Film je jedna z nejpopulárnějších platforem, která má tu moc (a také jí hojně využívá) lidem podprahově očkovat naprosto nevyhovující vzorce chování, které je tímto způsobem prezentováno jako běžné a normální.

Plus všudypřítomné vsugerovávání strachu.

Většina filmové produkce je (nejen z tohoto důvodu) smetí a odpad. Nebuďte odpadkový koš.

Pokud jste na stejné vlně, jistě vám následující seznam přijde vhod.

YESMAN: Snad jediný film, na který jsem šel do kina hned dvakrát. Tolik si mě tahle komedie získala! Tváří se jako nenáročná oddechovka, ale její poselství je tak hluboké, až z toho mrazí. No jo, Jim Carrey je člověk, který opravdu ví…

POKOJNÝ BOJOVNÍK:
Jak by tu tohle mohlo chybět? Asi jen málo z vás minulo tenhle snímek, který byl natočen podle knižní předlohy od Dana Millmana z roku 1980. Sledujeme mladého univerzitního atleta – pod vedením tajemného provozovatele pumpy – na cestě od arogantního spratka k moudrému mladému muži. Právě postava starého „Sokrata“ patří k nejlepším, které se kdy na filmovém plátně objevily.

12 PODMÍNEK K DĚDICTVÍ:
Umírá bohatý kapitalista a je čas rozdat dědictví své početné rodině. Jeho rozmazlený syn, se kterým nikdy nevycházel dobře, od něj ale místo peněz dostává seznam úkolů, které musí splnit před tím, než na něj přijde řada. Jejich postupným plněním ale nakonec získává něco, co ani peníze nekoupí.

ZELENÁ MÍLE:
Tohle viděl asi opravdu každý, ale nemohu to vynechat už jen kvůli Johnu Coffeymu. Anděl.

NÁDHERNÁ ZELENÁ:
Film natolik skutečný, že bylo v roce 1996 zakázáno Evropskou unií jeho uvedení do kin (a to se přitom oficiálně jedná o komedii). Utopie, nebo prostě budoucnost, o kterou stojí za to usilovat?

POŠLI TO DÁL:
Dojemný příběh o malém chlapci s velikou vizí. Mám rád šťastné konce a tím zrovna tento film neoplývá, jeho myšlenka je však překrásná. Navíc mnohem reálnější a dosažitelnější, než se může zdát…

VERONIKA SE ROZHODLA ZEMŘÍT:
Film na mě měl celkově dost depresivní dojem, ale vydržel jsem u něj do konce (což mělo hodně co dělat s faktem, že je natočen podle knihy Paulo Coelha) a jsem za to rád – takový šokující závěr se totiž jen tak nevidí! Určitě stojí za to a zanechá stopu.

DÁLNICE 60:
Hodně zvláštní a hodně skvělý počin. Na první pohled se tváří hrozně nenápadně a nezáživně, ale nese v sobě mnohé a velké pravdy. Ať nezním pořád jen tak abstraktně, dám jeden příklad – Od života dostanete přesně to, co skutečně chcete.

MUŽI CO ZÍRAJÍ NA KOZY:
Můj snad nejoblíbenější film vůbec. Přesně jak na začátku oznamuje – Je v něm víc, než se může na první pohled zdát. Hvězdná sestava (Clooney, McGregor, Bridges, Spacey), vynikající absurdní humor, new age prvky. Víc neprozradím, musíte vidět. A nenechte se zmást názvem, jde opravdu o kozy jako zvířata. Ne kozy jako kozy.

MATRIX:
Co jiného na závěr? Nenechte se zmást, tohle není sci-fi. Je to realita, ve které všichni žijeme. Vítejte v matrixu!

Stojí za zmínku:
Štěstí na dosah, Avatar, Útěk do divočiny, Vyměřený čas, Rocky, Než si pro nás přijde, Atlas mraků, Náš domov, 7 životů, Všemocný, Klik: Život na dálkové ovládání, Celestínské proroctví

Článek vznikl ve spolupráci s blogem www.davidzonyga.com. Jeho originální verzi naleznete ZDE.