Co všechno ovlivňuje úspěch?

Home » Články » Motivace » Co všechno ovlivňuje úspěch?
Myšlenka napsat toto krátké zamyšlení mi přišla na mysl, když jsem čekal v pneuservisu, až mi mechanici přezují auto na zimní gumy. Seděl jsem v útulné moderní čekárně s kávovarem a LCD televizí na zdi.

Bylo 9:10 ráno a v televizi běželo opakování některého aktuálního seriálu ze života českých rodin. Jaký to konkrétně byl seriál nedokážu říci, jelikož seriály v televizi až na nahodilé vyjimky nesleduji. Název a obsah dílu není také podstatný. Důležité bylo, že televize měla vypnutý zvuk a já tak měl možnost soustředit se na pozorování výrazů tváří jednotlivých herců.

Pozorované scény mne utvrdili v tom, co pět let vytrvale zkoumám, co v posledních dvou letech pravidelně slýchám od odborníků na osobní rozvoj a nyní již i chápu a dokážu odargumentovat, proč tomu tak je!

Seriály v televizi, které slouží jako „relaxace“, já bych to definoval spíše jako únik od reality všedního dne jejich diváků, programují vaší mysl na akceptaci porážek a přijetí neúspěchu. Schválně si zkuste pustit seriál bez zvuku a budete vnímat odlišné věci než při obvyklé konzumaci seriálu. Mimochodem, též snáze odlišíte dobré herce od průměrných.

Co zjistíte? Co uvidíte? Co ze sledování bez zvuku vyplyne?

Uvidíte nevhodně řešené konflikty, 80% času budou tvořit záběry na naštvané, zklamané, vystrašené, rozlobené nebo agresivní tváře. Bohužel seriály jen odrážejí realitu skutečného života kolem nás a nenabízejí řešení, jen ujištění, že někteří tam venku jsou na tom pravděpodobně ještě hůře než vy!

Znamená to zároveň, že seriály a podobný efekt mají i televizní zprávy vás utvrzují v tom, že je normální žít život oběti. Oběti, která věří, že je lepší se raději o nic nesnažit, jelikož žít život současným způsobem je přece ještě pořád vcelku snesitelné a jsou ostatní, kteří jsou na tom ještě daleko hůře.

STOP! Zastavte se! Zamyslete se!

Odmítněte dále hrát roli oběti! Nejste hercem v seriálu, máte na výběr! Rozhodněte se pro změnu! Začněte premýšlet nad tím, jak byste ideálně chtěli žít a inspiraci hledejte uvnitř sebe a ne za plotem u souseda nebo za zdí panelového bytu.

Co opravdu chcete? Máte v tom křišťalově jasno?

Sepište si to na papír! OK.

A jaké jsou hodnoty, na kterých budete stavět další dny svého života?

Hodnoty vám pomohou s rozhodováním, když si nebudete jistí jakou cestou se vydat. Hodnoty jsou vaše pilíře, které když znáte a stavíte na nich svá rozhodnutí, jdete cestou budoucí spokojenosti a úspěchu.

Chcete-li se rozloučit s rolí oběti a začít opravdu žít namísto pouhého přežívání, vezměte tlustou černou fixu a udělejte ve svém nastěném kalendáři tlustou černou čáru.

Čáru symbolizující vaše rozhodnutí, změnit svůj současný život diktovaný okolím na život určovaný vaším odhodláním a přesvědčením, že svůj život lze aktivně vytvářet namísto pasivního přežívání.

Je čas udělat tlustou černou čáru. A co je první krok?

Zvednout se od počítače, uchopit tužku, propisku nebo fixku a tu čáru skutečně fyzicky vyznačit!

PŘESTAŇTE O TOM JEN PŘEMÝŠLET A JDĚTE TO UDĚLAT HNED!