Jak dokázal uspět Arnold Schwarzenegger?

Home » Články » Motivace » Jak dokázal uspět Arnold Schwarzenegger?

Většina lidí žije v přesvědčení, že v životě se nám vše děje více méně náhodou. Pokud jsou někteří jedinci úspěšní, bohatí, šťastní či nějakým jiným způsobem “nadprůměrní”, říká se o nich, že měli štěstí. Na talent, příležitost, zázemí, dobu, okolí, zkrátka na cokoliv.

Dnes už díky bohu víme, že to není pravda. Respektive nemusí být. Pravda to bude pouze v případě, že si ji jako svou pravdu zvolíte. Zařadíte se mezi majoritu populace, kteří žijí svůj život v roli oběti a věci se jim dějí.

Naštěstí, stejně jako všechno ve vesmíru, i toto funguje na principu dualismu. Stejně jako dni oponuje noc, bílou barvu zrcadlí černá, k ženě máme muže a zdraví odráží nemoc, oproti životu v roli oběti stojí život v roli tvůrce.

Buď si můžete myslet, že se vám život prostě nějak děje, nebo si sami určíte, jak se dít bude. Samozřejmě nemáme plnou moc nad vším, ale je až k neuvěření, kolik životních rovin nám je dovoleno ovlivnit – štěstí, zdraví, vztahy, kariéru, práci, bohatství, úspěch, radost, naplnění, sebevědomí…

Opět je to jen o naší volbě, jak už jsem zmiňoval několikrát. Buď si můžete nadále myslet, jakou máte smůlu, a jak naopak jiní lidé měli prostě štěstí. Sám jsem tohle roky dělal a můžu vám zaručit, že od života dostanete přesně takové zkušenosti, které vám vaše přesvědčení potvrdí.

Pokud ale chcete raději zažít zajímavý a naplňující život, možná zkuste poslouchat chvíli něco jiného, než věčně bědující okolí. Pochopte že velké osobnosti (legendy, hrdinové, mistrové…) se nerodí, ale tvoří. Každý přicházíme na svět s určitými předpoklady, je to ale až odhodlání a neustálý pohyb kupředu, co rozhoduje.

„Nemyslete si, že jsem tím, čím jsem býval.“

William Shakespeare

Jeden takový živoucí příklad je Arnold Schwarzenegger, který doslova dobyl USA. Postupně se stal nejlepším kulturistou světa, úspěšným podnikatelem a investorem, nejplacenějším hercem Hollywoodu a nakonec prorazil i v politice. A to se narodil do chudých poměrů v nějakém rakouském zapadákově. Argumentem, že se “dobře narodil”, byste u něj fakt neobstáli.

Poslechněte si v tomto úžasném videu jeho rady, jak se stát úspěšným, které krásně rozvíjí a dokreslují pointu tohoto článku. Učte se od velkých lidí a stanete se jedním z nich. Studujte jejich příběhy a inspirujte se jimi. Hledejte nové cesty a možnosti, nástroje leží všude kolem. Hlavně nikomu za žádnou cenu neuvěřte, že to není možné.

Jejich pravda nemusí být tou vaší.

Vy o tom rozhodujete.

Článek vznikl ve spolupráci s blogem www.davidzonyga.com. Jeho originální verzi naleznete ZDE.