Jak kniha a CD změnily můj život

Home » Články » Cíle » Jak kniha a CD změnily můj život

V prvé řadě je třeba prozradit, jaká kniha a jaké CD mi změnily v roce 2011 život.

Jedná se o knihu „Jak člověk smýšlí“ od Jamese Allena. Českou verzi vydalo nakladatelství Čintámani. A kdo dočte tento článek až do konce, může do 25.2. získat speciální dárek. :-)

Tato útlá a svými rozměry doslova titěrná knížečka v sobě obsahuje více moudrosti než popisuje většina knih osobního rozvoje na stovkách stránek. Když jsem ji poprvé za hodinu přečetl, zažil jsem svůj životní AHA MOMENT.

V hlavě mi běžely myšlenky: „Aha, tak takhle to tedy funguje, to je to o čem jsem četl složitě v již desítkách knih a bylo to zabalené do spousty „omáčky“ a tady je to ve své krystalické podobě popsáno bez zbytečností a kudrlinek. Proto se mi podařilo realizovat jen některé mé projekty.“

Byl to pro mne silný prožitek, jako když se zableskne a světlo rozzáří celou oblohu v jednom jediném okamžiku. Zvedl jsem telefon a volal do nakladatelství Čintámani a zjišťoval, jestli plánují udělat z knihy i audio verzi. Majitel nakladatelství pan Turija Kempe mi odpověděl, že to v plánu nemají, jelikož v českém prostředí, které má jen malou úctu k autorskému právu by to byla ztrátová investice do přípravy a výroby CD.

Zaradoval jsem se! Náhle jsem věděl, že tenhle rozhovor změní doslova můj život.

Znáte ten pocit, když víte, že teď jdete po té správné cestě? Sice nevíte proč, a přesto jste o tom skálopevně přesvědčeni. Přesně tak jsem se tehdy cítil i já. Byl jsem si jistý, že CD vznikne a bude z něj bestseller, který bude otevírat oči tisícům lidem.

Bude jim pomáhat získat vnitřní odvahu k převzetí zodpovědnosti za vlastní život. Bude je motivovat vykašlat se na výmluvy a svalování viny na špatné okolnosti, a bude je nabíjet odvahou k akci! Ano, to vše tato kniha a CD skutečně dokážou se svými čtenáři a posluchači udělat.

A čím toto CD změnilo život mne?

Díky tomuto CD jsem si splnil svůj dětský sen. Snil jsem, stejně jako sní řada jiných synů, dělat společně na nějakém projektu se svým tátou. Mému mladšímu bratrovi se to splnilo několik měsíců před tím, když začal hrát jako host v divadle Járy Cimrmana v představení „Vražda v salonním coupé“.

Já jsem se na rozdíl od bratra nestal hercem. Spoluvlastnil jsem v té době firmu na internetový marketing cestovního ruchu. A teď tu byla příležitost spolupracovat s tátou na vzniku CD. Děkuji panu Kempemu, že mi při poskytnutí práv k českému překladu knihy Jak člověk smýšlí dal jedinou podmínku, že CD namluví profesionální speakr.

Ano tušíte správně, domluvil jsem se s tátou (Miloněm Čepelkou), že pro mne CD namluví ve studiu on.

A díky tomu, že CD vzniklo a já jsem se stal jeho vydavatelem, změnil se mi život.

Toto CD pro mne funguje jako klíč a jako důkaz, že informace v něm obsažené fungují na 100%. Ke vzniku tohoto CD nebyla nakonec vyjma časové investice potřeba žádná finanční investice. K jeho vzniku stačilo silné přesvědčení a má vytrvalost.

Před tím než jsem CD vydal, neměl jsem s vydáváním ani výrobou CD žádnou zkušenost. Pan Kempe z nakladatelství Čintámani mne znal jen jako svého spokojeného zákazníka, který mu emailem poslal několik měsíců před tím svoji pozitivní referenci.

A jak je možné, že CD vzniklo i bez finanční investice do výroby?

Když byla nahrávka hotová, oslovil jsem pana Romana Hassmanna, majitele české pobočky firmy Setzer International a v Česku nejúspěšnějšího partnera společnosti Amway a nabídl mu práva k audio záznamu. Se svou odpovědí si dal na čas, třikrát jsem se mu v intervalu jednoho měsíce připomenul svoji nabídku a vždy mu osobně předal další kopii nahrávky s žádostí, aby si CD poslechl.

Do třetice to vyšlo a 5 dní po posledním předání CD mi zazvonil telefon a volal mi přímo pan Hassmann. Zajímaly ho podmínky získání práv k nahrávce. :-) Za prodej práv k nahrávce pro edici CD firmy Setzer International na náklad 1000 ks jsem získal finance na výrobu prvního vydání CD a na zaplacení grafiky použité na CD.

Dnes už je na světě druhé vydání, které vydala naše rodinná firma EGOsynergy, která vznikla 2 roky po mém přečtení knihy Jak člověk smýšlí. Posláním EGOsynergy je poskytovat lidem nástroje sebeuvědomění vlastní jedinečnosti, které jim pomohou zvýšit jejich hodnotu, úroveň osobní spokojenosti a schopnost rozhodovat se a jednat v souladu s ostatními lidmi.

EGOsynergy volně navazuje svojí činností na portál Cilevedome.cz, který je po portále Dokempu.cz (založeném v roce 2004 a prodaném společníkům v roce 2013) druhým portálem, jehož jsem zakladatelem.

Aktuálně soustředíme v EGOsynergy naši pozornost na přípravu odborné studie, která ověří můj výzkum z posledních dvou let zaměřený na hledání souvislostí mezi NLP smyslovými centry a lidskými povahami.

V rámci této studie nyní probíhá na Facebooku reklamní kampaň, jejíž cílem je navýšit počet lidí v naší databázi, kteří budou mít možnost se zdarma zúčastnit NLP studie a pochopit, jak jejich mozek a využití smyslů ovlivňují jejich povahu. Získají možnost efektivně změnit svoji povahu v závislosti na aktuálním stavu využívání smyslových center svého mozku a dosáhnout vyšší úrovně spokojenosti a vyrovnanosti ve svém životě.

V rámci kampaně je dočasně nabízena mp3 nahrávka „Jak člověk smýšlí“ v hodnotě 198,- Kč  ke stažení ZDARMA za sdílení informace na sociálních sítích, že jste si nahrávku stáhli do svého počítače. To nám pomůže rozšířit počet lidí, které můžeme oslovit v rámci studie.

Chcete-li se NLP studie ZDARMA zúčastnit zaregistrujte se na níže uvedené stránce a my vás budeme informovat až nastane čas její realizace, aktuálně jednáme s několika společnostmi o poskytnutí práv k využití jejich psychologických testů v rámci této studie.

http://www.cilevedome.cz/nlp-studie-prihlaska/

Děkuji Vám, že jste dočetli až na konec tohoto článku a velice si vážím vašeho zájmu. A tady je slíbený dárek z úvodu článku. MP3 nahrávku s obsahem knihy, která mi změnila život můžete nyní získat ZDARMA v rámci propagační akce trvající do 25.2.2014 na stránce: http://www.cilevedome.cz/jak-clovek-smysli-zdarma

Přeji Vám, aby pro vás byly myšlenky, které jsou obsahem mp3 nahrávky alespoň stejně užitečné, jako je tomu v mém životě.

Jan Čepelka
kouč a NLP praktik
zakladatel Cilevedome.cz
zakladatel EGOsynergy institutu
+420 602 132 063