Jak přestat být v životě kyselí…

Home » Články » Radost » Jak přestat být v životě kyselí…

Man In Bed With Eyes Opened Suffering Insomnia And Sleep DisordeBýváte někdy v životě kyselí? Všimli jste si někdy na sobě, že v životě přicházejí chvíle, kdy sami sobě připadáme tak trochu nakyslí nebo nám někdo dokonce řekne, že se dnes tváříme dost kysele?

Chvíle, kdy nám v životě věci nejdou podle našich plánů, lidé nás štvou, připadáme si, že všechno je jinak, než jsme si my sami představovali?

V hodinách chemie jsme se učili, že když je něco kyselé, tj. má své pH nižší než 7, můžeme to změnit a zneutralizovat, jestliže to smícháme s něčím zásaditým.

Čím jsem starší, tím více obdivuji sílu paralel jazyka, kterým se často vyjadřujeme, aniž bychom si uvědomovali skutečný význam slov, která nám proudí skrze naše rty.

Zneutralizovat kyselé prostředí je možné něčím zásaditým. Slovní základ slova „zásaditý“ je „zásada“.

Zásady, pravidla, vzorce, hodnoty.

Přijde vám to jako náhoda nebo stejně jako já jste si uvědomili, že postup, který známe z chemie, platí stejně spolehlivě i v životě.

Tedy, že když chceme přestat být kyselí k sobě nebo ke svému okolí, je řešením použít pár pevných zásad, pravidel nebo rituálů. A že je důležité si v daném kyselém období uvědomit, že kyselí se cítíme, jelikož jsme porušili některé ze zásad a hodnot, které vyznává naše podvědomí.

A to bez ohledu na to, zda je zná nebo si jich je vědom náš rozum.

OK. Jenže co s tím?

Ladder into skyPro nápravu je důležité si uvědomit, jaké hodnoty svého hodnotového žebříčku jsme porušili a naše podvědomí nám proto poskytlo užitečnou zpětnou vazbu v podobě „kyselé“ nálady.

Náš hodnotový žebříček totiž není něco imaginárního. Je pro náš život důležitý tím, že se jedná o jednu z mála přímých spojnic mezi naším podvědomím a vědomím.

Je to náš kodex. Je to to, na čem je postavena naše vnitřní ústava našich životních přesvědčení. Hodnoty z našeho hodnotového žebříčku jsou součástí všech našich životních rovnic.

Chceme-li být schopni řešit své životní výzvy, je to se znalostí svého hodnotového žebříčku mnohem snazší. Platí tady totiž stejně jako v matematice, že čím více neznámých dokážeme nahradit hodnotou, tím jednodušší je vyřešit danou rovnici.

A to samé platí i pro naše životní rovnice.

Abychom byli schopni v životě dosáhnout životní rovnováhy, je důležité si uvědomit, co je tím, co každý v životě vyvažujeme a jaké jsou to právě ty naše hodnoty v našich životních vzorcích. Tím základním vzorcem naší životní rovnováhy je vyvažování našich výsledků a vztahů.

A jak mezi nimi vyvažujeme?

Prostřednictvím toho, čemu ve svém životě věnujeme aktuálně více svojí pozornosti.

A co když zatím neznám svůj hodnotový žebříček?

Avoiding DistractionsV tom případě se mnoho životních rovnic řeší obtížněji. Často metodou pokus – omyl, jelikož si nejsme vědomi, jaké hodnoty bychom do dané rovnice měli dosadit, abychom dosáhli výsledku, o který stojíme.

Pokud chcete odhalit hodnoty svého hodnotového žebříčku nebo si je jen chcete ověřit, abyste se ujistili, že jsou to skutečně vaše hodnoty a nikoli hodnoty převzaté výchovou od rodičů, připravil jsem ve spolupráci s kolegy projektu SMS kouč na neděli 20. září workshop nazvaný:

„Objev sám sebe“.

http://smskouc.cz/objev-sam-sebe/

jan-cepelka-vyrezGarantuji Vám, že zde zažijete i řadu dalších důležitých AHA momentů, které pozitivně ovlivní vaši životní rovnováhu. A pokud máte zatím pochybnosti, jestli se vám to vyplatí, mám pro vás dobrou zprávu.

Pro účast na workshopu platí má 100% garance spokojenosti. Když workshop nepředčí vaše očekávání, můžete si hned po jeho skončení vyžádat investované peníze zpět a já vám je osobně na místě vrátím.

Mým cílem je, abyste z workshopu odcházeli nadšení a s vědomou jistotou, že jste získali do ruky nástroj, který vám usnadní a zjednoduší život.