Jak transformovat strach ve tvořivou energii

Home » Články » Návody a postupy » Jak transformovat strach ve tvořivou energii

Strach část lidí spojuje do jednoho celku poražených. Lidi, které ovládá, sami sebe považují za oběti a bývají strachem a obavami paralyzováni. Omezuje je strach, že nejsou dost dobří, který způsobuje, že tito lidé sami sebe vnímají jako oddělené od skupiny vítězů.

I vítězové vědí, co je strach. Přestali však se strachem bojovat a tím, že svůj strach respektují a začali ho pozorovat, udělali ze svého strachu spojence.

Strach se pro ně stal užitečným výstražným systémem pracujícím v jejich prospěch. Strach je pro ně obdobou „dopravního značení“ na jejich cestě životem.

Všímají si ho, dokáží ho rozpoznat a pomáhá jim uvědomit si, kdy mají zvýšit svoji pozornost a investovat do řešení dané situace více energie než obvykle.

Strach je pro obě skupiny lidí spouštěčem produkce jejich vnitřní energie.

A každý z nás, má svobodu volby, jak s vybuzenou energií naloží. Pokud zůstane tato energie uzavřena uvnitř nás, hrozí, že nám zkratuje a paralyzuje náš vnitřní svět.

Dokážeme-li ji však usměrnit a vyslat z těla ven, stane se hybnou energií akce v našem vnějším světě a dokáže působit v náš prospěch. Změní se v tvořivou energii.

A jak vnitřní energii směrovat z těla ven?

Je to snadnější než si myslíte. Stačí vytvořit energetickou dráhu, po které bude energie proudit. Nasměrovat energii z těla ven je možné pomocí vize. Představte si budoucí požadovaný stav a pozorujte sami sebe jako součást scény.

Může to být až tak jednoduché? Ano, může.

Když máte zvolen cíl, jste již krok od nasměrování nahromaděné energie vybuzene strachem zevnitř ven ve směru cíle. Stačí mít jasno, co je třeba v tuto chvíli udělat jako první krok.

A na konec už jen závěrečný tip pro ty z vás, kteří dočetli článek až do konce. Ovládne-li vás někdy příště strach, najděte v sobě odvahu stát se místo dočasného ustrnutí pozorovatelem vlastního těla.

Pozorujte, kde se vám v těle energie hromadí, kde uvnitř svého těla cítíte tlak. Zavřete oči a energii strachu ve své představě přiřaďte tvar a barvu, uvědomte si povrch a hmotu (kov, dřevo, tekutina atd.), kterou vám nahromaděná energie připomíná.

Tím, že se stanete pozorovatelem svého vnitřního světa, převezmete nad svým strachem kontrolu. A co bude následovat?

Pokuď jste četli pozorně, tušíte to! Ano, bude následovat přenesení vaší pozornosti na představu vnějšího cíle a váš první krok ve směru tohoto cíle.

Pozorujte a následně vítězte! Uvnitř jsme všichni vítězi a pro vnější vítězství je prvním krokem stát se pozorovatelem vlastního jednání a dovolit si snít o vlastních vítězstvích a cílech.