Minimálně 5 důvodů proč je výhodnější mít se rád

Home » Články » Harmonie » Minimálně 5 důvodů proč je výhodnější mít se rád

Inspiration concept crumpled paper light bulb metaphor for goodPředstavte si, že se sami k sobě chováte jako k osobě, do které jste zamilovaní a kterou chcete získat jako svého partnera.

Napadlo by vás v takovém případě té osobě něco vyčítat?

Určitě ne, jelikož tak přátele člověk nezískává. Proč tedy velká část lidí sama sobě vyčítá, co se jim samotným nepovedlo nebo co se jim na vlastním těle nelíbí.

 

A proč je tedy výhodnější mít se skutečně rád?

1. Jelikož druhým můžeme dlouhodobě dávat, jen to čeho sami máme dostatek. Žití na dluh nás vyčerpává a stresuje nejen v oblasti peněz.

2. Protože přestanete sami sobě vyčítat neúspěchy a začnete sami sebe svým vnitřním hlasem podporovat v dosažení svých cílů.

3. Přijde vám přirozené pochválit se a odměnit se za dosažené výsledky

4. Budete ze sebe mít dobrý pocit a budete obdivovat svůj trvalý osobní růst

5. Začnete rozdávat úsměvy všem kolem sebe a oni vám je upřímně budou vracet. Úsměvy druhých vás budou nabíjet pozitivní energií a budou vás zároveň ujišťovat, že je důvod mít se rád.

Winter landscape,branches form a heart-shaped patternA jak začít se sebeláskou?

Usmějte se na sebe do zrcadla a řeknete osobě, která se na vás ze zrcadla usmívá mám tě rád. Pokud ucítíte uvnitř sebe proud stoupající radosti, vystupňujte ho vyslovenými slovy „Miluju tě“.

Pokud se naopak cítíte při vyslovení slov „divně“ a napadají vás kritické myšlenky spojené s vaší tváří, nepřirozeným úsměvem a podobné, zaměřte svou pozornost pouze na své oči.

Usmějte se pouze svýma očima a v duchu vyslovte větu „mám vás rád“. Pozorujte své pocity a myšlenky, které vás napadnou a zopakujte větu „mám vás rád“ potichu nahlas. Opakujte větu několikrát znovu a pokaždě o trochu hlasitěji.

Cítíte-li v těle nepřirozený pocit, ujistěte své ego, že děláte pro sebe dobrou věc myšlenkou „přece mohu mít rád své oči, jsou moje a slouží mi dobře každý den“. A zastavte případné další kritické myšlenky zaměřením pozornosti na své smějící se oči a vyslovování věty „mám vás rád“.

Až případný kritický vnitřní hlas ustane, vyslovte původní větu „MÁM SE RÁD!“ a pokračujte v trénování vyjádření sebelásky.

Vybavila se vám bezděky nyní myšlenka, že přece ale „sebechvála smrdí!“. Vzpomeňte si od koho jste tuto větu poprvé slyšeli nebo od koho ji slýcháte. Jaká je sama tato osoba? Je vyrovnaná, úspěšná a spokojená? Šíří kolem sebe upřímné úsměvy a podporuje své okolí slovy obdivu, úcty a ujištění?

NE, tak proč byste měli poslouchat jejímu názoru v této oblasti, je snad tato osoba odborníkem na lidskou povahu a myšlenky? Tak vidíte, dejte na svůj instinkt a staňte se tím nejlepším partnerem sami sobě.

success and winning concept - happy business team giving high fiVýsledkem této změny, kdy se naučíte mít sami sebe bez výhrad rádi, povede k výrazné akceleraci vašich výsledků a zklidnění vašich vztahů. Ve vašem životě ubude konfliktů a poroste vaše víra v sebe a vaše schopnosti, která pozitivně ovlivní kvalitu vašeho života a vaši vnitřní rovnováhu a spokojenost.

Stanete se spokojenějším a vyrovnanějším jedincem.
Proč píši tento článek a tvrdím, že je výhodnější mít se rád. Byly doby, kdy jsem sám sebe kritizoval a vyčítal si svá „selhání“. To období v mém životě je již však minulostí a současné prožívání života se sebeláskou a radostí je pro mne tím nejlepším důkazem, že sebeláska je klíč k lepším výsledkům i vztahům a především vnitřní svobodě člověka.

Děkuji, že jsem se před několika lety dostal ke knize Svět bez hranic a postupně pochopil význam a smysl vět Miluji tě, omlouvám se ti, prosím odpusť mi a děkuji ti.

Jsou to věty, které ujišťují vaše ego o tom, že se máte rádi a dokáží změnit váš vztah k sobě a to dokonce i v případě, že tomu zpočátku příliš nerozumíte a nedává vám smysl si je dokola opakovat. Já si je zpočátku opakoval bez víry v jejich moc, jen jako básničku nebo chcete-li mantru.
Výsledek se dostavil po několika měsících a můj život se začal měnit, stal jsem se odvážnějším, rozhodnějším, vytrvalejším a spokojenějším.

Myšlenky a mozekA do teď si základní věty havajského učení Ho’o'pono pono v duchu říkám několikrát za sebou večer před před usnutím a ráno po probuzení. Teď už vím, že mají sílu přenastavit váš vztah k sobě a dodat vašemu egu ujištění, že ho máte rádi a nechcete s ním bojovat, že je vaším partnerem a součástí.

Poslední tři roky se zabývám technikami pracujícími se strachem a egem jedince.  Spoluprací se svými klienty jsem vytvořil systém metod a technik, který navazuje na učení Ho’o'pono pono a propojuje ho s technikami z NLP a znalostmi z moderní psychologie o charakterech lidí.

Pojmenoval jsem jej egosynergie. Jeho cílem je akcelerovat výsledky jedince a harmonizovat mezilidské vztahy. Je založen na technikách a metodách ověřených v mé šestileté koučovací praxi a devíti letech osobního rozvoje. Jedná se o ucelený sebekoučovací systém, který dokáže vědomě přenastavit lidskou povahu a docílit vnitřní vyrovnanosti.

Nastal čas se o své zkušenosti a získané poznatky podělit s ostatními a principy egosynergie začít veřejně šířit.