Nejcennějších 10 minut pro budoucnost

Home » Články » Návody a postupy » Nejcennějších 10 minut pro budoucnost

EGOKaždý je má k dispozici a jen malé procento lidí je dokáže využít na 100% ve svůj prospěch. Přitom podle výzkumu neurovědců je to právě 5 až 10 minut zaměřené pozornosti denně, které mají moc změnit náš život už během krátké doby.

Z většiny lidí se vlivem rutiny a životního stylu staly automaty. Lidští roboti, kteří plní cíle a sny někoho jiného, kdo je ovládá… Kdo s nimi manipuluje a ovlivňuje prostřednictvím strachu jejich život.

Patříte mezi ně?
Kolik času strávíte denně sledováním televize?

Schválně se zamyslete, kolik času věnujete sledování televize nebo internetu. Konkrétně takovému tomu bezcílnému věnování pozornosti věcem, které vás ve skutečnosti nikam neposouvají a jen jimi „zabíjíte“ čas, abyste se „zrelaxovali“.

Ze sledování televize se stal pro mnoho lidí zvyk.

Zvykli jsme si, že je normální předávat vládu nad vlastní pozorností někomu jinému. Dělá to většina lidí. Je to úleva. Po celodenní dřině, kdy věnujeme ostatním lidem (kolegům v práci, partnerovi, dětem, rodičům atd.) více pozornosti než sami sobě, si zdánlivě uděláme čas pro sebe. Posadíme se před obrazovku a ponoříme se do cizích příběhů a cizích problémů, vcítíme se do fiktivních hrdinů a zapomeneme na problémy všedního dne.

A Climate Change Concept ImageMiliony lidí se každý večer nechají přesvědčit, že je to ideální způsob relaxace a odpočinku.

Bohužel je to jen iluze. Co iluze, je to lež! Naše tělo při sledování televize a cizích problémů pracuje na plné obrátky. Chemické procesy spojené s emocemi, které v nás přijímané vizuální a audio informace vyvolávají, jsou pro tělo zcela reálné. Jejich vlivem se v našem těle mění hladina hormonů, do krve se vyplavuje adrenalin, zvyšuje se tep srdce a krevní tlak.

Přestaňte sledovat a pozorujte!

Zkuste někdy místo sledování obrazu začít pozorovat někoho, kdo se na televizi dívá. Sledujte jak dýchá, jak se mění grimasa jeho tváře a výraz v jeh očích. Pro naše tělo není sledování televize „jakoby“ prožitek. Naše podvědomí to nevnímá „jakoby“, bojí se i prožívá ostatní emoce naživo. Naše mysl je schopná odlišit fikci od reality, podvědomí ne!

Možná si řeknete: NO A CO MÁ BÝT?

„Tak aspoň trénuju a učím se reagovat na konkrétní situace.“

Problém však je, že v televizi je pozitivních vzorů řešení situací sotva pár %. Komerčně úspěšnější a více poutající naši pozornost jsou příběhy a informace, které jsou negativní. Ve starém Řecku a Římě vládci ze zkušenosti věděli, že lidem je potřeba poskytnou „chléb a hry“.

Na současnosti je zajímavé, že skutečně bohatí lidé televizi pravidelně nesledují. Osobně se znám s jedním českým miliardářem, kterému vděčím za to, že jsem se stal koučem. Peníze vydělal vlastním umem a televize mu k tomu pomohla. Ne však její sledování.

Pomohlo mu to, že si uvědomil, že televizi sledují jeho zákazníci. Investoval do reklamy v televizi v určité fázi svého podnikání několik set tisíc korun a akceleroval tak povědomí o službách své firmy a pomohlo mu to skokem zvýšit důvěryhodnost poskytovaných služeb, tržby a zisk.

Cyber woman with modern military target eye conceptOn i jeho klienti používali ve stejný čas televizi.

On jako nástroj pro zbohatnutí a jeho klienti ve stejný čas sledovali fiktivními příběhy a reálné problémy jiných lidí. Zatímco chudí se soustředí na problémy, bohatí hledají jejich řešení. Soustředí svoji pozornost na svůj život. Věnují pozornost svému hlavnímu hrdinovi dne a řešení svých životních situací a výzev. Kdo je tím hlavním hrdinou. Oni sami.

Bohatí lidé se váží své pozornosti a jsou si vědomi, že pozornost je to nejcennější, co mají k dispozici. Dokáží svoji pozornost ovládat a vědomě ji zaměřovat na to, co jim přináší radost. Radost z dosažených výsledků a prožívaných vztahů je odměna, která kráčí ruku v ruce se schopností ovládat vlastní pozornost.

Bohatí lidé dokáží zaměřovat svoji pozornost jak dovnitř sebe, tak na cílevědomého dosahování toho, co chtějí, aby se stalo součástí jejich života. Dokáží si věci představit ještě před tím, než je zrealizují.

Vím, jak je těžké se vymanit ze stereotypu.

„Zvyk je železná košile.“ Svazuje nás, stahuje nás zpátky, brání změně. A proto je těžké obětovat najednou hodně z věcí, na které jsme si zvykli a jsou součástí našeho života každý den již mnoho let. Stejně jako je obtížné přestat kouřit, je podobně obtížné získat zpět vědomou kontrolu nad vlastní pozorností. Zvykli jsme si žít na autopilota. Je to zdánlivě jednodušší.

Přesto existuje cesta, jak to začít postupně měnit.

Změnit to skokem, jedním rozhodnutím, to dokáže jen minimum lidí. Stejně jako minimum lidí dokáže ze dne na den přestat kouřit. Ano, jsou tací jedinci s pevným odhodláním, kteří to dokáží. Vím to a jednoho z nich znám víc než dobře. Znám ho lépe než znám ostatní lidi. Sám jsem totiž přestal kouřit ze dne na den 24.5.2007.

Chcete se přestat chovat jako robot?
Chcete získat zpět vládu nad vlastní pozorností?
Chcete se naučit směřovat svoji pozornost na to „co chcete“ namísto toho „co nechcete“?

Řešením jak začít je právě 10 minut denně. Nejcennějších 10 minut denně, které ze 100% věnujete sami sobě. Ne nám, ne partnerovi, ne dětem.

100% pozornosti obrácených dovnitř sebe.

Proč?

Protože kromě vnějšího světa, existuje také ten vnitřní a většina z nás tento svět dlouho ignorovala. Jenže ten náš vnitřní svět je v tom, jak nás ovlivňuje, stejně důležitý jako ten hmotný svět vnější. A stejně jako televize ovlivňuje naše chemické procesy těla, ovlivňuje vnitřní nepořádek a naše chybějící duševní hygiena náš život stejně reálně.

Mind PowerNáš mozek dokáže úžasné věci.

Dokáže odpovědět na každou otázku, kterou mu položíme. Problém většiny lidí spočívá v tom, že jsme na to zapomněli nebo to nikdy nevyzkoušeli. Namísto sobě pokládáme otázky ostatním lidem. A mnohdy, chceme znát rovnou odpovědi a místo, abychom pokládali otázky sami sobě, očekáváme, že to za nás někdo vyřeší.

Uvědomte si, že nikdo není lepší expert na náš vlastní život než my sami.

Pamatujte na to, a jestli vás tento článek zaujal a dává vám smysl nebo jste prostě jen zvědaví dozvědět se více o jeho autorovi, tak v pondělí 9.2. ve 20:05 budeme na toto téma vysílat celých 70 minut v rámci projektu SMSkouc.cz.

Proč právě 70 minut?

Protože 7x 10 minut je přesně stejně času, kolik když věnujete za týden po deseti minutách pravidelně každý den sobě, tak se váš život velmi brzy změní k lepšímu. A jestli už dobrý je, akceleruje těchto 10 minut denně několikanásobně váš další osobní růst.

Vím, o čem mluvím, jelikož je to má vlastní zkušenost.

Informace o tom, jak se zdarma přihlásit na živé vysílání jsou uveřejněny na stránce – http://smskouc.cz/vysilani-nejcennejsich-10-minut/

Živé vysílání 9.2. 20:05