Svět zrychluje a co Vy?

Home » Články » Cíle » Svět zrychluje a co Vy?

Fast Moving Cars At NightVšimli jste si toho? Svět se zrychluje! Internet je rychlejší, obchodování je rychlejší, doprava je rychlejší, počítače, mobily, vyhledávání i rozhodování se za posledních 10 let viditelně zrychlilo.

Životní tempo je rychlejší, války jsou rychlejší, i cyklus životnosti spotřebního zboží se zrychlil.

A jak jsme na tom my lidé?

I my se přizpůsobujeme vnějším podmínkám a snažíme se rychleji relaxovat, rychleji rozhodovat, rychleji učit. Zkracujeme dovolené, nahrazujeme je prodlouženými víkendy, cestujeme do větších dálek a většina z nás se zastaví se jen když je přinutí stávkující zdraví nebo okolnosti…

Zažíváme tak v důsledku našeho přizpůsobení více stresu a cítíme větší tlak na výsledky. I vztahy se zrychlily, navázat „přátelství“ je otázka dvou kliknutí na Facebooku nebo Google Plus. Sice se později ženíme a vdáváme, o to rychleji se však rozcházíme a rozvádíme.

Přesto se něco za poslední měsíce, roky, desetiletí, dokonce staletí a tisíciletí nezměnilo.

 

Decision MakingCo to je? Co je to, co zůstává stále stejné a neměnné? 

Jsou to principy, na kterých funguje naše mysl. Můžeme vytrénovat naše smyslové reakce, zrychlit schopnost relaxace, zrychlit látkovou výměnu našeho těla. Co však zůstává stále stejné, je základní princip.

Základní princip našeho vesmíru: Vše v čase směřuje k rovnováze.

A základní 3 principy vesmíru jsou:

1. Vše se děje skládáním sil.
2. Vše se děje přeměnou energie.
3. Vše směřuje k vyrovnanému stavu.

A co z toho plyne pro nás?

Přizpůsobte se nebo žijte v chaosu.

Co tím mám přesně na mysli?

V současném zrychlujícím se světě je stále důležitější naučit se odlišovat vnitřní a vnější svět.

Zatímco ten vnější svět kolem nás se vytrvale zrychluje, náš vnitřní svět můžeme mít stále pod kontrolou a jeho rytmus si určovat sami. Ano, můžete se nechat pohltit vnějším zdánlivým chaosem a zrychlujícím se tempem změn a stejně tak můžete převzít kontrolu a odpovědnost za svůj vnitřní svět a stát se tím, kdo stanovuje svá pravidla.

Law and JusticeStanovujte svá vnitřní pravidla, svůj vnitřní rytmus, svůj vnitřní řád. 

Jediné, co je k tomu potřeba je zastavit se a uvědomit si základní principy. Ty totiž platí jak pro vnější, tak pro náš vnitřní vesmír. A vytvoříme-li pravidla svého vnitřního řadu v souladu s principy vesmíru, budou platit a podporovat náš vnitřní klid a rovnováhu.

Z fyziky víme, že rychlost je relativní. Z hodin hudby máme zkušenost, že harmonie lze dosáhnout i sladěním různých rytmů.Zbývá už jen začít se tím řídit a přizpůsobit se. Nalézt svůj vnitřní rytmus, svoji rychlost tepu života, který bude s tím vnějším tempem ladit a přitom bude stále tím naším vlastním individuálním, možná x-krát pomalejším nebo třeba i rychlejším. To je jen na nás! 

Work flow with new technologiesA co je k tomu potřeba?

Pravidelně se denně zastavit, uvědomit si svůj vnitřní rytmus a vnější okolnosti a sladit se, vědomě. Může to být jednoduché s pomocí správných nástrojů. Stejně tak jako kladivo je užitečné kováři a pro hodináře je jeho užitek mizivý, stejné je to s nástroji na sladění tempa vnitřního a vnějšího světa.

Je třeba nalézt ten užitečný a vhodný nebo si jej sami vytvořit.

My jsme ten náš vytvořili. Pomáhá 2x denně se zastavit a investovat vlastní pozornost do vědomého sladění vnějšího a vnitřního světa pomoci nejmocnějšího nástroje uspořádávání vnitřního chaosu a tím je otevřená otázka.

Cítíte stres, nepohodu, rozladění? Změňte to! Nalaďte se! Objevte svůj vlastní vnitřní rytmus.

Znásobte své výsledky, vylaďte své vztahy a především poznejte sami sebe využitím základních principů na jejichž základě byl vytvořen systémový nástroj SMSkouc.cz.

http://smskouc.cz/start-2015/