Vztah mezi úspěchem a spokojeností

Home » Články » Motivace » Vztah mezi úspěchem a spokojeností

Úspěch je pro většinu z nás uznání ostatních, že jsme dosáhli něčeho, co v jejich a našich očích má hodnotu. Úspěchem může být dosažení cíle. Přesto pokud úspěch chceme dosáhnout proto, abychom získali respekt a uznání ostatních, trvalé štěstí nám téměř jistě nepřinese.

Kroky vedoucí k úspěchu závislém na ocenění ostatních jsou jako úplatky, které se snažíte vnutit okolnímu světu. Když ti dám tohle, udělám tohle, ty mi dáš svůj respekt. Ke štěstí je potřeba objevit sebe a uvědomit si, že úspěšným a spokojeným se stanu jen na základě vlastního respektu a uznání.

Ve své podstatě je toto zjištění velmi osvobozující. Znamená to, že pocit štěstí a spokojenosti závisí jen na vás. Ostatní na něj budou mít po tomto zjištění již jen omezený vliv.

Je to stejné jako když si představíte bouři v oceánu. Na hladině jsou deseti metrové vlny, fučí vichr a uvnitř pod hladinou u dna je téměř klid.To co se děje „na povrchu“ má na život na dně jen velmi omezený vliv.

Soustřeďte se na sebe, na svůj vnitřní svět, věřte v sami sebe! Narodili jste se dokonalí a časem jste ztratili víru v sebe. Víru, že dokážete vše, na co myslíte. Ta víra zůstává skrytá a spoutaná hluboko uvnitř. Ego vám říká, že je to jen bláhové snění. Předchozí bouře v oceánu života vaši víru v sebe zanesli pískem a možná i bahnem…

Najděte své nespoutané JÁ, svoje sny a cíle neomezované zkušenostmi ze zklamání.

Namísto PROČ NE, hledejte CO CHCETE A JAK toho lze dosáhnout. Uvědomte si, že na to, abyste udělali první krok z hlubiny, na to není třeba znát celou cestu. Stačí mít jasný cíl cesty a znát směr, jakým je třeba vykročit!